POGRZEB  CHRZEŚCIJAŃSKI

(KKK 1680) Wszystkie sakramenty, a zwłaszcza sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, miały na celu ostatnią Paschę dziecka Bożego, która przez śmierć wprowadza je do życia w Królestwie niebieskim. Wówczas spełnia się to, co wyznajemy w wierze i nadziei: "Oczekuję wskrzeszenia umarłych i życia wiecznego w przyszłym świecie"

·         Przed powiadomieniem innych o uroczystościach pogrzebowych, należy ustalić dzień, godzinę i miejsce pogrzebu w kancelarii parafialnej lub z ks. Proboszczem.

·         Zgłaszając pogrzeb należy przedłożyć kartę zgonu, wypełnioną w Urzędzie Stanu Cywilnego i w razie śmierci w szpitalu zaświadczenie od Ks. Kapelana o udzieleniu sakramentów świętych.

Pogrzeb osoby z poza parafii może się odbyć po przedstawieniu w kancelarii pisemnej zgody Ks. Proboszcza parafii w której mieszkiwała zmarła osoba.

W kaplicy cmentarnej znajduje się chłodnia na dwie trumny.

W naszej parafii praktykujemy modlitwę różańcową za Zmarłą osobę w kaplicy cmentarnej po Mszy św. wieczornej.

W dniu pogrzebu po modlitwie w kaplicy cmentarnej przenosimy ciało Zmarłego(łej) do kościoła. Następnie modlitwa różańcowa i Msza św. w kościele i dalsze modlitwy.

Starajmy się przyjąć Komunię św. za Zmarłego(łą).

Czwartek, Wielki Tydzień